Aktualności

AKTYWNE 9 MIESIĘCY OD 6.02.2017R

[Data dodania: 2017-02-01 13:07:34]

Aktywne 9 miesięcy to zajęcia dla kobiet w ciąży . Trening “A9M” bazuje na technice Pilates, Jodze i ćwiczeniach Body Ball, jest bezpieczną gimnastyką dla kobiet oczekujących maluszka, mającą za zadanie przygotować je do trudów porodu i zapewnić im szybszy powrót do formy w okresie połogu.Wykorzystywane w lekcji piłki zapewniają podparcie, odciążają stawy i uczą wyczucia równowagi. Tempo zajęć jest umiarkowane, a ćwiczenia przeplatane licznymi oddechami. 
Sugerowane ćwiczenia dostosowane są do każdego trymestru ciąży. Zajęcia zawsze kończą się aktywnym relaksem, dzięki któremu poznajesz swoje ciało i uczysz się je rozluźniać. To nieoceniona umiejętność, niezwykle przydatna w trakcie porodu, która potem pomoże ci się regenerować i odzyskiwać siły w przerwie między skurczami.Czego możesz spodziewać się w zamian za bycie aktywną w ciąży?poprawa krążenia w tkance skórnej uelastyczni ją, znacznie zmniejszając ryzyko wystąpienia rozstępów skórnych, stretching zapewni prawidłowe funkcjonowanie więzadeł i stawów oraz uwolni od uciążliwych w czasie ciąży napięć, pozycje jogi wspomogą trawienie i będą przeciwdziałać męczącym cię zaparciom, regulacja przemiany materii pozwoli ci zapobiec nadwadze, trening krążeniowo-oddechowy zapewni kondycję do przeżycia czekającego cię maratonu, wzmocnione regularnym treningiem mięśnie dadzą ci w trakcie porodu siłę do parcia, umiejętność aktywnego relaksowania się zmniejszy odczuwanie bólu w momencie występowania skurczy porodowych, poznanie i czucie własnego ciała przyczyni się do skrócenia czasu trwania poszczególnych faz porodu, zwiększony przepływ krwi przez ciało zmniejszy dolegliwości takie, jak bóle głowy i krzyża, a także dotleni twojego maluszka, wzmocnienie i uelastycznienie mięśni dna miednicy wspomoże ochronę krocza przed nacięciem, a po porodzie pozwoli zapobiec wysiłkowemu nietrzymaniu moczu, lepsze ukrwienie gruczołu piersiowego sprzyjać będzie laktacji i pozwoli ci ją dłużej utrzymać, dobra kondycja przed porodem przyśpieszy odzyskanie figury oraz sprawności fizycznej i psychicznej już po urodzeniu dziecka. Naukowo udowodniono, że umiarkowana, zaprogramowana aktywność fizyczna w okresie ciąży przynosi wymierne korzyści, zarówno dla matki, jak i dziecka oraz ma nieocenione znaczenie dla przebiegu samego porodu, w trakcie którego zmagają się oboje.Które z kobiet oczekujących dziecka mogą ćwiczyć?Każda, która czuje się dobrze, a jej ciąża jest fizjologiczna oraz pozbawiona cech wymienionych poniżej w przeciwwskazaniach do aktywności.Dlaczego warto aktywnie przygotowywać się do porodu?Ponieważ średni koszt energetyczny porodu to 2,3 kcal/min czyli aktywność odpowiadająca marszowi z szybkością 4-5 km na godzinę. Przy średnim czasie trwania porodu od 7 do 10 godzin – kobietę brzemienną czeka wysiłek porównywalny z przebyciem dystansu 40-50 km, czyli maratonu!
UWAGA!Każda przyszła mama przed przystąpieniem do programu “A9M” powinna wcześniej skonsultować się ze swoim lekarzem ginekologiem-położnikiem i zapytać o możliwość przystąpienia do ćwiczeń.
Bezwzględne przeciwwskazania do uczestnictwa w programie “Aktywne 9 Miesięcy”:cukrzyca, nadciśnienie tętnicze indukowane ciążą, krwawienia w przebiegu ciąży, niewydolność ciśnieniowo -szyjkowa, ciężkie postacie gestozy ciążowej, wielowodzie, małowodzie, ciąża bliźniacza, niedokrwistość ciężarnych dużego stopnia, przedwczesna czynność skurczowa, choroby serca związane z wydolnością matki, choroby nerek z nadciśnieniem i zaburzeniami funkcji, ciężka hipotrofia płodu, infekcje i przeziębienia.


Strona główna